Přísada do betonu a malt CONTRAFREEZE Zobrazit větší

Přísada do betonu a malt CONTRAFREEZE

Nový produkt

Bezchloridový kapalný urychlovač tuhnutí, využitelný také jako přísadu proti mrazu. Je použitelný jak do betonových, tak do maltových směsí.

Více informací

84,91 Kč s DPH

  • 1L
  • 5L

Více informací

Bezchloridový kapalný urychlovač tuhnutí. Lze jej využit také jako přísadu proti mrazu.

Charakteristika výrobku:

CONTRAFREEZE - je kapalná protizmrazovací a plastifikační přísada do cementových hmot pro zimní období. Neobsahuje chloridy. CONTRAFREEZE - zlepšuje zpracovatelnost směsi (umožňuje snížit poměr voda/ cement), zkracuje dobu tvrdnutí urychlením hydratačního procesu cementu a snižuje bod zmrznutí záměsové vody. Tím umožňuje směsím dosáhnout vysokých počátečních pevností za nízkých teplot.

Oblast použití

CONTRAFREEZE je určen pro použití, kdy je vyžadováno urychlené tvrdnutí a kde použití urychlovačů na bázi chloridů není přípustné. CONTRAFREEZE je speciálně vyvinut pro zděni, omítání a betonování při teplotách pod bodem mrazu a pro malty či betony, které budou ve styku s ocelovou výztuží.

Návod k použití

Směsi s nízkým obsahem cementu (chudé směsi) nejsou použitelné za nízkých teplot. Je vhodné používat cementy s vysokými počátečními pevnostmi a dávkovat co možná nejmenší množství vody. Všechny složky použité k přípravě směsi musí být bez ledu. Teplota směsi před jejím uložením by neměla být nižší jak +4 °C.

CONTRAFREEZE se do směsi přidává po předchozím zředění v záměsové vodě. Doporučené dávkování v závislosti na okolní teplotě: Do -5 °C až 2,5 litru na každých 100 kg cementu. Po uložení se musí čerstvá směs zakrýt (např. tepelně-izolační plachtou), aby byla její teplota udržována nad bodem mrazu do doby, dokud není dosaženo požadované minimální pevnosti nebo teplota vzduchu nevystoupí nad bod mrazu.

  • Neobsahuje chloridy - je vhodný pro použití v armovaných betonech
  • Zlepšuje zpracovatelnost směsi - umožňuje snížit obsah vody
  • Zkracuje dobu tvrdnutí
  • Koncentrát

Ke stažení